Pojištění proti krádeži

U drahých věcí se vyplatí pojištění proti krádeži

Člověk si to nechce připouštět, ale nikdy nemůže vyloučit, že se to nestane. O věc, kterou jste si po několika letech usilovného šetření pořídili, můžete velmi snadno přijít. Místo radostného úsměvu vám najednou zůstanou oči pro pláč. Ty může pomoci osušit pojištění proti krádeži, které vám pomůže nahradit případnou ztrátu.

Pojistit auto proti krádeži si můžete i prostřednictvím povinného ručení

Odborníci se shodují, že kupříkladu každý kupec nového i ojetého automobilu by měl s pojištěním proti krádeži automaticky počítat. Není přece žádným tajemstvím, že se v Čechách automobily běžně kradou, jejich dohledatelnost je přitom poměrně nízká.

Pojistit se proti krádeži auta lze i prostřednictvím povinného ručení. Pojišťovny jsou v tomto ohledu velmi invenční a nabízejí dokonce i pojištění skel nebo krytí případné srážky se zvěří. Nelze počítat s tím, že byste od pojišťovny v případě krádeže získali tolik, kolik jste museli za auto zaplatit, na druhou stranu zde platí, že něco je lepší než nic.

Nedbalost se nevyplácí

V obchodech se naprosto běžně můžete setkat s tím, že vám nabídnou pojištění mobilních telefonů i jiných elektronických zařízení proti krádeži. Existují však výjimky, kdy vám nikdo navzdory tomu, že si budete pojištění poctivě platit, nedá ani korunu. Takovým případem je vaše nedbalé jednání, kdy pojištěný přístroj zapomenete na nechráněném, volném místě. Dokonce i ve chvíli, kdy si mobil necháte v uzamčeném automobilu, při jeho odcizení nemáte na plnění nárok. V případě krádeže je samozřejmostí dodání protokolu od policie.

Jak je z výše řečeného patrné, pojištění proti krádeži není vždy úplně jednoduché uplatňovat. Jestliže jsou však podmínky jasně stanovené, může vám toto pojištění přinést zpět do peněženky pěkných pár tisíc, s nimiž byste se museli jinak rozloučit.

Author: redakce