equa bank karta

Equa bank- účet rychle, snadno a zdarma

Běžný účet od Equa bank si pochvalují nejen klienti, ale také odborníci v oboru. V roce 2020, 2019 a 2018 získala Equa bank za tento účet prestižní Zlatou korunu a v roce 2018 se stala dokonce i bankou roku. Letos tato banka oslaví deset let na českém trhu a za tuto dobu získala svým moderním přístupem již skoro půl milionu zákazníků.

Je účet opravdu zdarma?

Jistě nyní přemýšlíte, jestli v tom není nějaký háček a neobjeví se poznámky malým písmem pod čarou. Pokud se však podíváte do aktuálního sazebníku Equa bank, zjistíte, že veškeré běžné služby, jako je například založení a vedení účtu, platební karta, výběry ze všech bankomatů v ČR i zahraničí, příchozí i odchozí platby v rámci ČR a online bankovnictví, jsou opravdu zdarma a bez podmínek.

Za co pár korun zaplatíte je třeba dotaz na zůstatek v bankomatu, který vás přijde na 9 Kč nebo 29 Kč za zaslání měsíčního výpisu poštou. To jsou ovšem úkony, které hravě zvládnete v internetovém bankovnictví a bez poplatku. Dále se platí za některé nadstandardní služby.

Jaké jsou další výhody účtu?

  • Equa bank se může pochlubit přehledným internetovým a mobilním bankovnictvím. Mobilní bankovnictví dokonce v roce 2019 získalo ocenění WebTop100.
  • Pokud vlastníte chytrý telefon, můžete platit pomocí aplikace Google Pay nebo Apple Pay a nemusíte sebou nosit platební kartu.
  • Povolené přečerpání neboli kontokorent je jedním z nejlevnějších v ČR.
  • Účet velice jednoduše zřídíte i z pohodlí domova a k potvrzení stačí jen odeslání symbolické částky ze svého aktuálního účtu, pokud nějaký máte. Pokud žádný aktuální účet nemáte, doručí vám smlouvu k podpisu kurýr.
  • K běžnému účtu v korunách si můžete zdarma otevřít také účet v EUR a USD.
  • O přechod z původní banky se postará Equa bank.
  • K běžnému účtu si můžete zdarma založit spořicí účet HIT s úrokem až 0,7 % p.a

A co nevýhody?

  • Nevýhodou by mohlo být, že Equa bank má pouze 16 vkladových bankomatů v celé ČR a to v krajských městech. Pokud tedy nemáte ve svém městě bankomat Equa bank, jste odkázáni na vklad hotovosti složenkou na České poště nebo si můžete peníze přeposlat z jiného účtu, pokud jich máte víc.
  • K běžnému účtu získáte pouze jednu platební kartu.
Author: Lukáš Hrádek