Cestovní pojištění

Proč si pořizovat cestovní pojištění?

Konečně jste se dočkali a vyrážíte na vysněnou dovolenou? V tom případě byste si měli do kufru přibalit nejen oblečení, jídlo a časopisy, ale také potvrzení o cestovním pojištění. Nikdy totiž nemůžete s jistotou vědět, co vás na vašich cestách potká a jistě nechcete, aby se vysněná dovolená proměnila ve vaši noční můru. Riskovat se v tomto případě opravdu nevyplatí. Sami zvažte klady, jež vám cestovní pojištění nabízí.

  • Když se v cizině zraníte, ošetření rozhodně nebude nic levného. Cestovní pojištění vás ochrání od toho, abyste si náklady na ně museli zaplatit sami. Místo pár desítek korun za pojištění můžete lehce platit několik set tisíc korun za ošetření zlomeniny.
  • Dobré cestovní pojištění ochrání vás i vaše zavazadla. Nezabrání sice jejich možné ztrátě, hodnotu ztraceného majetku ale obdržíte zpět!
  • S uzavřením cestovního pojištění získáte zpravidla nárok i na asistenční služby. Jakýkoli problém můžete díky tomu řešit s kvalitním právníkem, jenž vám bude obstarán.
  • V minulosti toho byly několikrát plné noviny i televize. Nešťastní turisti vyrazili do ciziny, aby v průběhu dovolené zjistili, že jejich cestovní kancelář zkrachovala a oni se nemají jak dostat zpět. S cestovním pojištěním se nemusíte bát, že budete muset v dané destinaci čekat několik týdnů na vyřešení situace, protože vám garantuje náhradní dopravu domů.
  • Cestovní pojištění je navíc v současnosti levnější, než bylo v minulosti. Argumenty, že neúměrně zatíží vaši peněženku, tu tedy neobstojí.

pojištovna slaviaS cestovním pojištěním si svoji dovolenou rozhodně lépe užijete. Není nic nepříjemnějšího než se neustále strachovat, aby se vám něco nepřihodilo. V dnešní době si můžete cestovní pojištění sjednat během pár minut i prostřednictvím internetu. Různé srovnávače vám pak pomohou vybrat takové, které je pro vaši osobu šité na míru.

Author: redakce